Hľadáte lacné ubytovanie v Thajsku? Inak tento štýl ubytovania funguje aj inde v Ázii. V iných krajinách. Na turistických miestach alebo veľkomestách. Takže môžete skúsiť takto hľadať ubytovanie vo vašej destinácii.

Ja mám dobré skúsenosti s apartmánovými domami volajú sa condominum. Ide v podstate o bytovky s bazénom pod balkónom. To som na tomto ubytku milovala najviac. Zbehneš dolu schodmi a kúpeš sa. Apartmán je plnohodnotný byt s kúpeľnou, zariadeným kuchynským kútom a oddelenou spálňou.

Lacné ubytovanie Thajsko

Koľko vás také ubytovanie vyjde?

Cena sa pohbybuje od 20€ za apartmán a vyššie. Záleží od toho, aký veľký apartmán potrebujete. A ako ďaleko od pobrežia sa nachádza. To znamená na osobu váš to vyjde cca 10€ za vážne pekné ubytovanie s bazénom.

Ja som bývala v strede poloostrova Phuket, teda nie pri pláži. Ale vôbec to nevadilo. Pri pobreží je väčší turistický ruch a vyššie ceny. Mala som požičaný skúter. Takže z môjho ubytovania som bola za 15 minút na pláži, keď som chcela. Alebo v turistických podnikoch za zábavou alebo reštauráciách kvôli jedlu.

Častokrát som si ale vystačila s bazénom. Bol naozaj čistý a najradšej by som v ňom bola stále. Ale musela som aj pracovať. Tak to bolo pohodlné, sem tam si odskočiť zaplávať.

Wifi pripojenie je v týchto apartmánových domoch tiež dobré. Väčšiou si ich prenajímajú ľudia, ktorý chcú stráviť dlhší čas na jednom mieste a popri tom online pracujú. Napríklad freelanceri, programátori, bloggeri, desingeri. Niekedy tam stretnete zaujímavých ľudí.

Blizko bola aj miestna univerzita s internátmi a hlavne miestnymi jedálnami, kde sa dalo vždy dobre naješť. A bol to úplne iný štýl aj ceny ako v klasickom turisticom rezorte. Navyše v okolí bolo viacero typických azijckých trhov a miest, kde sa dalo kúpiť typické a lacné jedlo. Pravá Ázia, ktorú nájdete až mimo turistických miest.

Ako vyhľadávať výhodné ubytovanie v Thajsku a inde v Ázii

Ako teda hľadať lacné ubytovanie v Thajsku alebo inde v Ázii? Nestačí zadať iba “lacné ubytovanie Thajsko”.

1. Zadáte do Googlu “condominum Thajsko booking.com”. Niekedy sa používa iba skratka condo. Mesto zadáte podľa toho, kde chcete byť ubytovaní. Čo najkonkrétnejšie – teda štát a konkrétne miesto.

2. Môžete pozerať priamo cez booking.com v konkrétnom meste. Tiež pomocou slova condo alebo condominum.

3. Hľadanie cez Google mapy. Keď zadáte do vyhľadávania condominum Krabi napríklad, zvýrazní vám to tieto ubytovania na mape. Potom sa môžete preklikať na ich stránku a k rezervácii.

Plánujete cestu na vlastnú päsť a potrebujete poradiť s plánovaním? >>>

Aktuálne dostupné ubytovanie v Thajsku:

Booking.com

Blog o mojich cestách som začala písať, lebo som mala myseľ preplnenú zážitkami a miestami. Tá energia mi v hlave stagnovala a hrozil výbuch : ) Veľa ľudí cestuje, letenky sú stále lacnejšie. Môj blog má inšpirovať tých, ktorí hľadajú nové destinácie a výhodné ceny leteniek, ubytovania a iných služieb. A povzbudiť tých, ktorí zatiaľ nevedia, že radi cestujú : )

Beata Šajbidorová

Facebook Comments