Výhodé letenky na Santorini z Viedne rezervujte na tejto stránke >>>

Santorini bez cestovky – navštívnte a vychutnajte si luxus tejto dovolenkovej destinácie po svojom.

Santorini je grécky ostrov. Vyhľadávaný je najmä pre úchvatné scenérie a výhľady. Západy slnka na takýchto čarovných miestach nikdy neomrzia.

Oddych v bazéne alebo na pláži. Vynikajúce miestne jedlo ale aj vína. Dobrá atmosféra a opálení turisti. Aj takto môžete užívať na Santorini výhodne.

Ostrov leží v južnom Egejsom mori. Je súčasťou súostrovia Cyklády. Tie vznikli za dramatických okolností vulkanickou činnosťou. Keď vybuchla v tom čase činná supersopka a spôsobila nielen tsunami, ale aj zánik niektorých starovekých civilizácií. Sú náznaky, že stratená Atlantída mohla ležať práve v týcho miestach.

Požičanie auta

Keď si chcete spraviť výlet na zaujímavé miesta ostrova Santoríni, môžete si požicať auto za výhodné >>>

Čo vidieť na Santorini bez cestovky

Na ostrove sa nachádzajú dve väčšie mestá a to Oia a Fira. Známe sú najmä bielo – blankytné terasy v meste Oia. Tam sa chodí hlavne na západ slnka, kedy mesto ožíva. Vychutnať si tu potom môžete miestnu neopakovateľnú atmosféru ostrova Santorini.

Idete na Santorini bez cestovky? Navštívte mestne turistické agentúry. Zvyčajne sú lacnejšie ako cena za fakultatívny výlet cez cestovku. Napríklad môžete využiť ponuku výletov luxusnými člnmi na rôzne miesta ostrova. A aj na blízke malé ostrovy, kde sú teplé pramene a prírodné bahenné kúpele. Tieto výlety loďou trvajú 5 hodín. V cene je aj vyzdvyhnutie na vašom hoteli a typické grecke jedlo a pitie na palube. Užite si pravý ostrovný život – plavba, more, dobré jedlo, veľa plávania a slnka.

Tipy na výhodné ubytovanie na ostrove Santorini

Keď na Santorini cestujete samostatne bez cestovky máte možnosť si vybrať ubytovanie preste podľa seba.Vyberám ubytovanie vždy podľa hodnotenia hotela. Z mojich skúseností viem, že najlepšie je hľadať hodnotenie 8 a vyššie. Cena ma zaujíma tiež. Ale vždy tam v prvom rade musí byť kvalita.

Tu je pár tipov, kde sa na Santorini bez cestovky ubytovať. Výborne hodnotené hotely za najlepšiu cenu:

Poseidon Beach Hotel

Asi najlepší v cene do 50 a hodnotení nad 8. Nachádza sa priamo na pláži. Má bazén aj štýlovú reštauráciou s terasou a výhľadom na more.

santorinivyhodne

Iliada Hotel

Neďaleko od pláže v tichom prostredí. Naozaj štýlový hotel s príjemným bazénom.

santorini vyhodne

Villa Voula

Takmer na pláži leží aj táto krásna villa s bazénom. Má jedno z najlepších hodnotení v tejto oblasti.

santorini vyhodne

Artemis Vilage

Rodinný hotel pri pláži s krásnymi výhladmi a bazénom. Okrem toho, že vyzerá nádherne ponúka aj bezplatný letiskový transfer a gratis kivadlovú dopravu do najbližšieho letoviska.

To bolo len pár najvýhodnejších tipov na ubytovanie. Veľmi dobrá kvalita za primeranú cenu. Samozrejme v ponuke sú lukratívne hotely vo vyšších štandardoch a v rôznych cenách.

santorini vyhodne

Celú ponuku ubytovania na ostrove Santorini vyhľadáte TU >>>

Aktuálne dostupné ubytovanie na Santorini:

Booking.com

Blog o mojich cestách som začala písať, lebo som mala myseľ preplnenú zážitkami a miestami. Tá energia mi v hlave stagnovala a hrozil výbuch : ) Veľa ľudí cestuje, letenky sú stále lacnejšie. Môj blog má inšpirovať tých, ktorí hľadajú nové destinácie a výhodné ceny leteniek, ubytovania a iných služieb. A povzbudiť tých, ktorí zatiaľ nevedia, že radi cestujú : )

Napíšta mi správu >>>

Beata Šajbidorová

autorka blogu

Facebook Comments