Ako som sa dostala k zarábaniu cez internet

Aj vy radi chodíte po svete a napadla vás tá úžasná myšlienka “zarábaj cestovaním”?

Keď som sa odsťahovala ma Bali a bola som tam už niekoľko mesiacov, začalo to byť ľuďom na Facebooku podozrivé. “Už si tam nejako dlho” komentovalí. “A čo tam vlstne robíš?”

Vtedy som ešte nemala moje online podnikanie rozbehnuté ako dnes. Ale už som sa stretávala s ľuďmi z celého sveta, ktorí pracovali a cestovali zároveň. Bolo medzi nimi veľa programátorov, grafických designérov ale aj bloggerov, vloggerov. Majiteľov e-shopov, prekladateľov.

Bali je naozaj jedno z miest, kde je koncentrácia takýcho voľnomyšlienkárskych duší vysoká. A ja, ktorá som bola 15 rokov zatvorená v učtárni som zrazu plesala od radosti. Vibrácia toho ostrova dokáže úplne zmeniť váš pohľad na svet aj na život. Ak tam strávite dlhší čas.

V tom čase ma zarábanie peňazí stále držalo na jednom mieste, ale už som bola ovplyvňená tou atmosférou. Tiež ma lákalo mať vlastný životný štýl a zarábať popri tom online pri bazéne pod palmou. Tak sa začal rodiť môj sen. Ale mať sen nestačí, treba byť aktívny a začať ho realizovať.

Zarábaj cestovaním

Keď sa rozhodnete zarábať online má to svoje zákonitosti. Potrebujete mať v prvom rade produkt, ktorý budete predávať cez internet. Produktom v online podnikaní sú:

– e-booky

– návody, sprievodcovia

– konzultácie

– online kurzy

– affiliate odkazy

– platené sekcie

Iba cestovať a mať zázitky na zarábanie nestačí. Potrebujete aj dobrú online marketingovú stratégiu. aby ste ľudí doviedli na váš profil alebo stránku. Aby sa o vás začali zaujímať a aby od vás chceli nakúpiť.

Témou vášho online podnikania môže byť cestovanie. Napríklad ja veľa cestujem a milujem to. Ale zarábam aj inými témami. Napríklad sebarozvojovými online kurzami.

Môj obľúbený je online kurz Zarábaj online. V ňom ukazujem krok po kroku, ako si vytvoriť stránku, online marketingové spôsoby ako získavať a starať sa o svojich zákazníkov/ followerov/ fanúšikov.

Online kurz ako zarábať cestovaním >>>

Ľudia, ktorí veľa cestujú môžu zarábať niekoľkými spôsobmi:

Affiliate

Dostávate províziu od rezervačných portálov, keď sa k nim zákazník dostane cez váš obsah a nakúpi. Takúto affiliate spoluprácu ponúkajú napr. booking.com alebo pelikan.sk

Affiliate marketing nemusí byť iba o cestovaním. Možete predávať produkty alebo aj služby pomocou odkazov.

Stránky, ktoré poskytujú elektornické služby často ponúkajú affiliate spoluprácu. Napríklad online kurzy, hostingy,  tvorba webov alebo wordpress šablón, atď.

Platená spolupráca

Ak už máte vybudovanú fanúšikovskú základňu a ľudia vás sledujú. Môže si vás konkrétny hotel, rezort, cestovná kancelária vyberú, aby ste spropagovali ich služby. Buď na vašom blogu alebo socialnej sieti.

Influenceri

Ak je váš instagramový účet dostatočne silný. To znamená má viac ako 10tis followerov hodnotné  a kvalitné príspevky, môže vás akákoľvek firma osoviť na spoluprácu. Keď firma vyhodnotí, že vaši followeri sú ich cieľová skupina a potencionálni zákazníci. To je spôsob ako sa živia influenceri.

Konzultácie

Ľudia podľa vášho obsahu na sociálnych sieťach alebo webstránke vidia, že sa nozaj vyzáte. Potom ich môžu zaujímať informácie, odporúčania, rady kam ísť, čo vidiť. Môže ísť o cestovanie napríklad, keď ide o nejakú neprebádanú destináciu a vy sa v nej orientujete.

Konzultácie ale môžete dávať na hociakú tému, v ktorej sa vyznáte.

Sprievodcovia

Môžete napísať sprievodcu o mieste, ktoré dobré poznáte. Napríklad ja som napísala sprievodcu o Bali, pretože som tam strávila dva roky. Moje rady by mohli pomôcť ľudom rýchlo sa tam zorientovať a  zažiť čo najviac počas svojej dovolenky.

E-book

Určite ste sa už stretli s nejakým e-bookom. Niektoré sú zdrama, iné platené. E-book je jeden z nástrojomv online marketingu. A aj v mojom kurze Zarábaj online učím ľudí, ako napísať a predávať e-book. >>> Zároveň si počas kurzu nastavíte stratégiu, ako oslovovať ľudí na internete a sociálnych sieťach a získavať si ich ako patiacich zákazníkov.

Blog o mojich cestách som začala písať, lebo som mala myseľ preplnenú zážitkami a miestami. Tá energia mi v hlave stagnovala a hrozil výbuch : ) Veľa ľudí cestuje, letenky sú stále lacnejšie. Môj blog má inšpirovať tých, ktorí hľadajú nové destinácie a výhodné ceny leteniek, ubytovania a iných služieb. A povzbudiť tých, ktorí zatiaľ nevedia, že radi cestujú : )

Beata Šajbidorová

Facebook Comments